ECW-FD2J153KB
Part Number:
ECW-FD2J153KB
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
990
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.220" W (12.60mm x 5.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V