ECQ-UBAF223V6
Part Number:
ECQ-UBAF223V6
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 300VAC RADI
In Stock:
999
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V