ECW-FD2J273JQ
Part Number:
ECW-FD2J273JQ
Description:
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC RAD
In Stock:
966
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.272" W (12.60mm x 6.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V