ECW-FD2J123KQ
Part Number:
ECW-FD2J123KQ
Description:
CAP FILM 0.012UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
953
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.323" (8.20mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.205" W (12.60mm x 5.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V