ECW-FD2J183JB
Part Number:
ECW-FD2J183JB
Description:
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD
In Stock:
963
Capacitance :
0.018 µF
Height - Seated (Max) :
0.351" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.232" W (12.60mm x 5.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V