ECW-FE2J154Q5
Part Number:
ECW-FE2J154Q5
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
890
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V