ECQ-E6333KFB
Part Number:
ECQ-E6333KFB
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
976
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.665" (16.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V