ECQ-UAAF823M
Part Number:
ECQ-UAAF823M
Description:
CAP FILM 0.082UF 20% 275VAC RADI
In Stock:
689
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.08 µF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Active
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V