ECQ-E2184JF
Part Number:
ECQ-E2184JF
Description:
CAP FILM 0.18UF 5% 250VDC RADIAL
In Stock:
581
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.445" (11.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
150V
Voltage Rating - DC :
250V