ECQ-E2333JBB
Part Number:
ECQ-E2333JBB
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
In Stock:
845
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.311" L x 0.169" W (7.90mm x 4.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V