ECQ-E2824RJF
Part Number:
ECQ-E2824RJF
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RADIAL
In Stock:
987
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.256" W (18.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V