FHC26I0707KJH
Part Number:
FHC26I0707KJH
Description:
CAP FILM 700UF 10% 450VDC CHASS
In Stock:
3
Capacitance :
700 µF
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
9.331" L x 2.835" W (237.00mm x 72.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V