C44USGT6230M86K
Part Number:
C44USGT6230M86K
Description:
CAP FILM 230UF 10% 1.5KVDC RAD
In Stock:
19
Capacitance :
230 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
7.165" (182.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)