B32373A1206J000
Part Number:
B32373A1206J000
Description:
CAP FILM 20UF 5% 2.475KVDC RAD
Capacitance :
20 µF
Height - Seated (Max) :
5.689" (144.50mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
1000V (1kV)
Voltage Rating - DC :
2475V (2.475kV)