SFA37T12.5K288B-F
Part Number:
SFA37T12.5K288B-F
Description:
CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC RAD
In Stock:
64
Applications :
Motor Run
Capacitance :
12.5 µF
Height - Seated (Max) :
3.000" (76.20mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
370V