C4AQIEW5850A3AJ
Part Number:
C4AQIEW5850A3AJ
Description:
CAP FILM 85UF 5% 800VDC RADIAL
In Stock:
79
Capacitance :
85 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.217" (56.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V