C4AF9EW5420T3BK
Part Number:
C4AF9EW5420T3BK
Description:
FILM, POWER, METALLIZED POLYPROP
In Stock:
63
Capacitance :
42 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.6 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.571" (65.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V