ALH106K401C064
Part Number:
ALH106K401C064
Description:
CAP FILM 10UF 400VAC RAD 4 LEAD
In Stock:
50
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.9 mOhms
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.811" (46.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V