B32656S1334K565
Part Number:
B32656S1334K565
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 1.7KVDC SCRW
In Stock:
80
Applications :
Snubber
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.555" (39.50mm)
Lead Spacing :
0.866" (22.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
1700V (1.7kV)