B32332I6206J081
Part Number:
B32332I6206J081
Description:
CAP FILM 20UF 5% 450VAC RADIAL
In Stock:
70
Capacitance :
20 µF
Height - Seated (Max) :
3.780" (96.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.181" Dia (30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V