C274ACF5120WA0J
Part Number:
C274ACF5120WA0J
Description:
CAP FILM 12UF 5% 470VAC RADIAL
In Stock:
37
Capacitance :
12 µF
Height - Seated (Max) :
2.894" (73.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Termination :
Wire Leads
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
470V