C4AF1BW5330T3NK
Part Number:
C4AF1BW5330T3NK
Description:
FILM, POWER, METALLIZED POLYPROP
In Stock:
82
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.4 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.980" (50.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
500V