B32656S8155K561
Part Number:
B32656S8155K561
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC SCREW
In Stock:
84
Applications :
Snubber
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.043" (26.50mm)
Lead Spacing :
1.004" (25.50mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.717" L x 1.220" W (43.60mm x 31.00mm)
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
850V