C4AUIBW5300M3LJ
Part Number:
C4AUIBW5300M3LJ
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
In Stock:
79
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.811" (46.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V