B32332I6755J080
Part Number:
B32332I6755J080
Description:
CAP FILM 7.5UF 5% 450VAC RADIAL
In Stock:
45
Capacitance :
7.5 µF
Height - Seated (Max) :
2.795" (71.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.181" Dia (30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V