B33331V7805J080
Part Number:
B33331V7805J080
Description:
CAP FILM 8UF 5% 460VAC RADIAL
In Stock:
90
Capacitance :
8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
2.638" (67.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.181" Dia (30.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
460V