B32686A0154K000
Part Number:
B32686A0154K000
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 1KVDC RADIAL
In Stock:
56
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)