ECW-FG60126J
Part Number:
ECW-FG60126J
Description:
CAP FILM 12UF 600VDC RADIAL
In Stock:
69
Capacitance :
12 µF
Height - Seated (Max) :
1.299" (33.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
600V