715P22452LD3
Part Number:
715P22452LD3
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 200VDC RADIAL
In Stock:
424
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.823" (20.90mm)
Lead Spacing :
0.720" (18.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.512" Dia x 1.252" L (13.00mm x 31.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
155V
Voltage Rating - DC :
200V