DME6P47K-F
Part Number:
DME6P47K-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
782
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V