150684J100FC
Part Number:
150684J100FC
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC AXIAL
In Stock:
235
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.807" L (8.50mm x 20.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V