ECW-FG1B335JA
Part Number:
ECW-FG1B335JA
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 1.1KVDC RAD
In Stock:
140
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)