R463R433040M2M
Part Number:
R463R433040M2M
Description:
CAP FILM 3.3UF 20% 630VDC RAD
In Stock:
443
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
1.303" (33.10mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V