715P15356KD3
Part Number:
715P15356KD3
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 600VDC RAD
In Stock:
845
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.713" (18.10mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.421" Dia x 0.902" L (10.70mm x 22.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
600V