150104J400EC
Part Number:
150104J400EC
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC AXIAL
In Stock:
105
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V