225P33291WD3
Part Number:
225P33291WD3
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD
In Stock:
825
Capacitance :
3300 pF
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.90mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.252" W (17.80mm x 6.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
70V
Voltage Rating - DC :
100V