ECW-H12563JV
Part Number:
ECW-H12563JV
Description:
CAP FILM 0.056UF 5% 1.25KVDC RAD
In Stock:
205
Capacitance :
0.056 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.453" W (28.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
354V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)