ECW-FG2J305QA
Part Number:
ECW-FG2J305QA
Description:
CAP FILM 3UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
220
Capacitance :
3 µF
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.063" L x 0.689" W (27.00mm x 17.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V