ECW-F6434HL
Part Number:
ECW-F6434HL
Description:
CAP FILM 0.43UF 3% 630VDC RADIAL
In Stock:
927
Capacitance :
0.43 µF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.512" W (20.50mm x 13.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V