ECQ-UBAF105M
Part Number:
ECQ-UBAF105M
Description:
CAP FILM 1.0UF 20% 300VAC RADIAL
In Stock:
920
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
1.043" (26.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.748" W (26.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
300V