B32924C3275K000
Part Number:
B32924C3275K000
Description:
CAP FILM 2.7UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
732
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
2.7 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V