ECW-FD2J335K
Part Number:
ECW-FD2J335K
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
308
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.874" (22.20mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.996" L x 0.602" W (25.30mm x 15.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V