ECW-F6124HL
Part Number:
ECW-F6124HL
Description:
CAP FILM 0.12UF 3% 630VDC RADIAL
In Stock:
509
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.559" (14.20mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.327" W (18.00mm x 8.30mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V