ECQ-E6824KF
Part Number:
ECQ-E6824KF
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
969
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.220" L x 0.445" W (31.00mm x 11.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V