ECW-F6393HL
Part Number:
ECW-F6393HL
Description:
CAP FILM 0.039UF 3% 630VDC RAD
In Stock:
491
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.469" (11.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.299" W (13.00mm x 7.60mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V