ECW-FE2J225QD
Part Number:
ECW-FE2J225QD
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
600
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V