ECW-F6134JL
Part Number:
ECW-F6134JL
Description:
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC RADIAL
In Stock:
227
Capacitance :
0.13 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V