F862DU125K310ZV054
Part Number:
F862DU125K310ZV054
Description:
CAP FILM 1.2UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
241
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
1.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V