150223J250BB
Part Number:
150223J250BB
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC AXIAL
In Stock:
372
Capacitance :
0.022 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V