F862BZ564K310Z
Part Number:
F862BZ564K310Z
Description:
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD
In Stock:
445
Capacitance :
0.56 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.472" W (18.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V